Komitet Naukowo Medyczny
Radiologia Zabiegowa
Dr n. med. Katarzyna Stanisławska
Katarzyna Stanisławska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2018 rok uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa. Pracuje w Szpitalach Klinicznych w Poznaniu. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Więcej...
Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa zdając egzamin europejski (European Diploma in Radiology) w Wiedniu. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu w Zakładzie Radiologii Klinicznej oraz na oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii. W 2019 roku ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i obroniła pracę doktorską na temat zastosowania stentów wewnątrzczaszkowych w leczeniu niepękniętych tętniaków mózgu. Aktualnie jest asystentem w Katedrze Radiologii Ogólnej i Zabiegowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prowadzi zajęcia dla przyszłych lekarzy z zakresu radiologii klasycznej oraz zabiegowej.
W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką obrazową i leczeniem wewnątrznaczyniowym chorób naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyń mózgowych. Wykonuje zabiegi embolizacji tętniaków i naczyniaków wewnątrzczaszkowych oraz zajmuję się wewnątrznaczyniowym leczeniem udarów niedokrwiennych mózgu. Poza zabiegami w ramach neuroradiologii wykonuje również zabiegi z zakresu m.in. onkologii zabiegowej, embolizacji narządowych i wiele innych.
Jest autorką i współautorką prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wystąpień na konferencjach naukowych Polsce i za granicą. Katarzyna Stanisławska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz towarzystw europejskich i światowych z zakresu radiologii ogólnej i radiologii interwencyjnej.
Prywatnie podróżuje i gra w koszykówkę.
Prof. dr hab. n. med. Robert Juszkat
Robert Juszkat jest profesorem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, doktor habilitowany medycyny.
Pracuje w Katedrze Radiologii Ogólnej i Zabiegowej oraz Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii.
Więcej...
Profesor Robert Juszkat jest kierownikiem Pracowni Radiologii Zabiegowej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Poznaniu oraz kierownikiem Pracowni Angio Euromedic. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych m.in. Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Cardiovascular and Interventional Radiological Society of Europe. Osiągnięcia naukowe profesora Roberta Juszkata obejmują ponad 300 publikacji. Profesor zajmuje się przede wszystkim endowaskularnym leczeniem schorzeń naczyniowych, wad rozwojowych i nowotworów układu naczyniowego.
Jest cenionym specjalistą w przeznaczyniowym leczeniu tętniaków naczyń mózgowych, zmian miażdżycowych naczyń krwionośnych oraz wewnątrznaczyniowym leczeniu tętniaków aorty piersiowej i brzusznej.
Neurochirurgia
Dr n. med. Jakub Moskal
Jakub Moskal jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu a obecnie wykładowca w tamtejszej Katedrze i Klinice Neurochirurgii, gdzie uzyskał specjalizacje i tytuł doktora nauk medycznych pod kierunkiem profesora Stanisława Nowaka.
Więcej...
Jakub Moskal jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu a obecnie wykładowca w tamtejszej Katedrze i Klinice Neurochirurgii, gdzie uzyskał specjalizację i tytuł doktora nauk medycznych pod kierunkiem profesora Stanisława Nowaka.
Osiągnięcia naukowe dra Moskala obejmują ponad 50 prac naukowych i kilkanaście doniesień zjazdowych. Staż w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu im. Christiana-Albrechta w Kiel Niemcy– Klinik fur Neurochirurgie UK S-H Campus Kiel w 2007 roku. Uczestnik zjazdów krajowych i zagranicznych, w tym: 12th Congress of the WFITN in Buenos Aires – Puerto Madero- Argentyna, Estern Europe Advanced Biosurgery Workshop Budapeszt- Węgry, EANS Annual Meeting 2012 Bratysława -Słowacja, 1st Polish Neurosymposium Munich-
Niemcy, 39 Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Sekcji Pielęgniarek PTNCh z udziałem Greckiego Towarzystwa Neurochirurgicznego. Mikołajki – Polska, IV zjazd naukowy Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa – Zakopane.
W latach 2002-2003 pracował jako lekarz stażysta w Szpitalu MSWiA w Poznaniu, następnie – lata 2003/2004 – jako młodszy asystent na Oddziale Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Z kolei w okresie od 2003 do
2010 również jako młodszy asystent na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Klinicznego nr 2 w Poznaniu, a od 2011 jako asystent – specjalista neurochirurg Oddział Neurochirurgii Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Od stycznia 2014 pełni obowiązki Koordynatora Oddziału Neurochirurgii Szpitala w Puszczykowie.
Główne zainteresowania to leczenie operacyjne nowotworów mózgu i kręgosłupa oraz minimalnie inwazyjne techniki leczenia dyskopatii i zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.
Dr n. med. Jeremi Kościński
Jeremi Kościński jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i doktorem nauk medycznych w neurochirurgii. Jest on specjalista w neurochirurgii, chirurgii mózgu i głowy, kręgosłupa i nerwów obwodowych.
Neurologia
Prof. dr hab. n. med. Sławomir Michalak
Sławomir Michalak to profesor, doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista neurolog i specjalista diagnostyki laboratoryjnej. Pracuje w Klinice Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Kierownik Zakładu Neurochemii i Neuropatologii. Pełnomocnik Rektora ds. organizacji specjalizacji dla diagnostów laboratoryjnych w UMP. Nauczyciel akademicki, promotor prac magisterskich oraz doktorskich. Autor i współautor wielu artykułów naukowych.
Dr n. med. Joanna Rybacka-Mossakowska
Dr. n.med. Joanna Rybacka – Mossakowska ukończyła w 2010 roku studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im.K.Marcinkowskiego w Poznaniu, jednakże zainteresowania neurologią, a szczególnie neurochemią i neurologicznymi zespołami paranowotworowymi wykazywała już od III roku studiów. Aktywnie zaczęła uczestniczyć wówczas w pracach Studenckiego Koła Naukowego (SKN) przy Zakładzie Neurochemii i Neuropatologii. Uzyskane w ramach pracy w SKN wyniki badań dr Joanna Rybacka-Mossakowska prezentowała na konferencjach krajowych i międzynarodowych uzyskując wyróżnienia i nagrody (m.in. Pierwsza Nagroda w sesji Neurologii w czasie 7th International Congress of Young Medical Scientists 2007, Poznań 20 – 21. 05.2007).